O parte dintre sportivii de la Clubul Bao Roman au obținut calificarea la Campionatul European de Qwan Ki Do, pentru Copii și Juniori, ce se va desfășura în primăvara anului viitor în Franța.
Conform informațiilor oferite de antrenorul emerit Mihai Cristea, micuții sportivi au strălucit, nu neapărat prin premiile obținute, ci prin faptul că cea mai mare victorie înseamnă, de fapt, participarea la Europene.
„Așa cum se știe, în ziua de 25 noiembrie 2023, s-a defășurat la Sala Sporturilor din Roman, Competiția de calificare, pentru probele pe echipe, în vederea participării la Campionatul European de Qwan Ki Do, pentru Copii și Juniori, care se va desfășura în perioada 26 – 28 aprilie 2024, în localitatea Saint Memmie, Franța.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul