Stiri Ziare Locale Copenhaga - Manchester City 1-3. Victorie clară pentru echipa lui Pep Guardiola
Copenhaga - Manchester City 1-3. Victorie clară pentru echipa lui Pep Guardiola

Manchester City s-a impus în duelul cu Copenhaga, scor 3-1, din turul ”optimilor” UEFA Champions League.

Prima repriză a început tare. Kevin De Bruyne a deschis scorul, în minutul 11, după ce a primit o pasă perfectă de la Phil Foden, în interiorul careului. Belgianul a marcat cu un şut la care Grabara nu a avut nicio şansă.

Replica danezilor a venit în minutul 34, când Mattsoon a egalat după o gafă uriașă a lui Ederson. Avantajul „Cetățenilor” a fost restabilit de Bernardo Silva în prelungirile primei reprize.…