Stiri Ziare Locale Cooper aduce victoria în primul amical al iernii: FC Ajka – UTA 0-1
Cooper aduce victoria în primul amical al iernii: FC Ajka – UTA 0-1

UTA a învins divizionara secundă maghiară FC Ajka cu 1-0 în primul amical al iernii, disputat în Ungaria, pe terenul sintetic al bazei sportive Mako Arena. Godberg Cooper a înscris singurul gol al partidei în minutul 26, cu un șut pe jos din careu, după o pasă primită de la Fabry. Arădenii au dominat partida și au ratat mai multe ocazii importante la poarta adversă, însă până la urmă s-au impus la o diferență minimă.

Mircea Rednic a oferit minute ambilor fotbaliști aflați în probe. Răzvan Trif a evoluat în prima repriză, iar David Vraciu, fotbalist crescut de Barcelona și Real Madrid, care în prima parte a sezonului a jucat la Petrolul, s-a aflat pe teren în ultimul sfert de oră al meciului. Tehnicianul arădenilor nu s-a bazat astăzi pe Aly Abeid, care se află la echipa națională a Mauritaniei, și Eric Omondi, care nu a putut face deplasarea din cauza unor probleme cu viza, iar Kevin Luckassen, Cristian Mihai și Danylo Kucher au rămas la Arad din motive medicale.…