În ziua de 25 ianuarie, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Curtea de Argeș au continuat cercetările într-un dosar penal, aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Curtea de Argeș, privind săvârșirea infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără drept și sub influența alcoolului, și au reținut un tânăr de 18 ani, din București.
Din cercetările efectuate s-a stabilit că, în noaptea de 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orei 01:00, tânărul ar fi sustras, de la un alt tânăr, cheile unui autoturism, ce se afla parcat pe o stradă din municipiul Curtea de Argeș și cu care s-a deplasat pe DN 7C, unde, pe raza localității Băiculești, a acroșat oglinda unui autoturism pe care l-a depășit.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul