Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au inițiat, în această lună, acțiuni de verificare a respectării prevederilor legale aflate în competență, fiind astfel efectuate 15 verificări în zone în care se desfășoară diverse lucrări, cu preponderență reabilitări de imobile, dar și zone aparținând domeniului public, unde au fost executate lucrări edilitare. A fost vizată zona centrală, respectiv B-dul Revoluției, G-ral Praporgescu, străzile Nicolae Grigorescu, Aron Cotruș, Vasile Goldiș, Ștefan Cicio Pop și cartierul Aurel Vlaicu, Aleea Tomis și strada Solomon, aplicându-se 9 sancțiuni. Menționăm că sancțiunile contravenționale se aplică în mod gradual, în prima fază contravenienții vor fi sancționați de către polițiștii locali cu avertisment scris, urmând ca ulterior, în cazul neintrării în legalitate, să se aleagă cu amenzi, conform OUG nr. 92/2021, HCLM nr. 162/20026 și HCLM nr. 297/2015.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul