Oradea își mărește flota de tramvaie noi. Primarul Florin Birta a semnat joi, 28 decembrie, contractul pentru achiziționarea a nouă astfel de mijloace de transport în comun, cu directorul Societății Astra Vagoane Călători SA, Marian-Mihail Călin.
„Compania arădeană este singura care a depus o ofertă în cadrul procedurii de achiziție a tramvaielor, ce vor fi finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență. De menționat faptul că există posibilitatea de a suplimenta contractul cu încă 16 tramvaie, în cazul în care va fi identificată sursa de finanțare pentru acestea”, precizează municipalitatea orădeană.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul