Compania Farmec anunță trecerea în neființă a Prof. Univ. Dr. Petru Iacob Pântea, un stâlp important în istoria companiei.
Familia Farmec este profund îndurerată de trecerea în neființă a
Prof. Univ. Dr. Petru Iacob Pântea.
Petru Iacob Pântea a fost un om de o calitate deosebită, care înainte de toate și-a dedicat întreaga viață familiei și companiei Farmec, fiind unul dintre numele importante de care se leagă istoria companiei clujene. Împreună cu Liviu Turdean (decedat în 27 Februarie 2017), acesta a pus bazele companiei Farmec. Liviu Turdean și Petru Iacob Pântea au avut, înainte de toate, o relație de prietenie rar întâlnită, bazată pe respect, încredere și bună colaborare. Astăzi, odată cu decesul Domnului Petru Iacob Pântea, familia Farmec pierde o altă personalitate importantă din istoria companiei.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul