Luni, 5 februarie, ora 17:40, polițiștii locali repartizați în zona Centrului Istoric au observat un grup de copii, care consuma semințe, aruncând pe jos cojile.
Având în vedere că toți erau minori au fost avertizați verbal cu privire la fapta lor și la solicitarea polițiștilor locali aceștia au măturat cojile de la semințe, pe care le aruncaseră pe jos.
În intervalul 5 - 6 februarie 2024, în conformitate cu atribuțiile reglementate de Legea nr. 155/2010 – legea Poliției Locale, polițiștii locali din cadrul Serviciului Ordine publică au desfășurat activități pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță pe raza municipiului Botoșani.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul