Stiri Ziare Locale Clujenii i-a băgat pe olteni în lupta pentru titlu. CFR a pierdut cu CS U Craiova

Încă de la începutul jocului din Gruia, "feroviarii" s-au instalat în jumătatea adversă și au dominat. Clujenii i-au asaltat pe olteni cu o serie de cornere ce a părut interminabilă, însă fazele fixe ale CFR-ului nu mai au același succes precum în trecut. Prima ocazie importantă venit în minutul 14, când mingea atinsă de Bîrligea a fost respinsă spectaculos de Popescu, iar gazdele au susținut că balonul a trecut de linia porții, însă meciul a continuat.

Tot Bîrligea a rămas cel mai periculos om al echipei clujene și în minutele ce au urmat și a fost blocat din nou de Popescu (33). Spre surprinderea celor prezenți, oaspeții aveau să fie cei care au deschis scorul. Bancu a șutat puternic la colțul lung, Sava a respins în față, iar Baiaram a fost pe fază și a reluat în plasă (38). Repriza s-a încheiat cu o nouă ocazie semnată de Ivan și cu oaspeții având avantaj minim, scor 0-1.…