Ciprian Ciucu a vorbit despre problema traficului din București. Primarul spune că în Sectorul 6 sunt cel puțin 230.000 de mașini și 50.000 de locuri de parcare. Din totalul acestor locuri de parcare, 8.000 au fost făcute în mandatul său.
Ciucu a transmis că singura soluție pentru reducerea traficului infernal din Capitală este comportamentul de mobilitate și alegerea transportului în comun.
Primarul Sectorului 6 a fost invitat la „Săptămâna primarilor” de la Digi24, unde a declarat că în toată Capitala sunt familii care dețin mai multe autoturisme personale. Potrivit datelor pe care le are de la DGITL, Ciucu spune că în Sectorul 6 sunt cel puțin 1000 de apartamente care au 4 mașini, aici fiind probabil și firme.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul