Primarul Emil Boc a anunțat că, în curând, va începe construcția unui cimitir special destinat animalelor de companie în Cluj-Napoca, proiect ce va fi demarat după aprobarea bugetului pentru anul 2024. Cimitirul va fi amplasat într-o pitorească zonă de pădure-parc, în imediata vecinătate a străzilor Valea Gârbăului - Sfântul Ioan.
Emil Boc a subliniat importanța acestui proiect, afirmând că gradul de civilizație al unui oraș se reflectă și prin modul în care respectă și îngrijește animalele de companie. În acest sens, cimitirul va ocupa cel puțin 2 hectare de teren, creând un mediu liniștit și respectuos pentru odihna veșnică a prietenilor cu blană.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul