Stiri Ziare Locale CFR Cluj pierde două puncte importante în prelungiri la Galați! Urmează meciul cu campioana Farul

CFR Cluj a terminat la egalitate, 2-2, cu Oțelul Galați, după o partidă spectaculoasă, cu două penalty-uri acordate pe final. Fostul golgheter al Unirii Dej, Alex Pop, a înscris primul gol al meciului, în min.36, după ce a transformat impecabil o lovitură liberă din colțul careului. Otele a făcut 1-1 în ultimul minut al reprizei, iar Tachtsidis i-a dus pe feroviari în avantaj în minutul 87. Gazdele au egalat prin Cisotti,, tot de la punctul cu var, în al șaselea minut al prelungirilor!…