Stiri Ziare Locale CFR Cluj obține doar un punct pe terenul campioanei. Gol frumos marcat de Ajeti
CFR Cluj obține doar un punct pe terenul campioanei. Gol frumos marcat de Ajeti

Încă de la fluierul de start, "feroviarii" s-au instalat în jumătatea adversă și au pus presiune pe careul constănțenilor. Ocaziile nu au apărut, însă, la poarta gazdelor, iar după jumătatea reprizei, elevii lui Gică Hagi au schimbat ritmul și au preluat inițiativa.

Sava a avut serios de muncă și s-a achitat bine de sarcini, în timp ce Ajeti a scos de pe linia porții un șut al lui Munteanu (30). Tachtsidis a surprins cu un șut de la distanță ce i-a pus probleme serioase lui Buzbuchi (36), dar scorul pauzei a fost 0-0 la malul mării.…