Stiri Ziare Locale CFR Cluj încheie sezonul regulat cu o victorie pe teren propriu
CFR Cluj încheie sezonul regulat cu o victorie pe teren propriu

"Feroviarii" aveau mare nevoie de puncte pentru a menține cât mai mică distanța față de lider, însă prima repriză din Gruia le-a aparținut oaspeților, aflați în lupta pentru play-off. După ce Muhar a salvat în fața lui Bejan (28), Ianis Stoica a trimis puțin pe lângă poarta lui Sava (41). Totuși, scorul pauzei la Cluj a fost 0-0.

În schimb, actul secund din Gruia a început cu un CFR schimbat. Mai întâi Michael l-a testat pe Căbuz de la marginea careului (47), pentru ca Muhar să înscrie cu o lovitură de cap, dar reușita croatului a fost anulată (49).…