În cadrul parcului logistic din comuna Giarmata a fost deschis un centru de colectare a ambalajelor de băuturi.
Investiție importantă în comuna Giarmata, aflată lângă Timișoara. În cadrul parcului logistic din Giarmata, RetuRO, administratorul Sistemului de Garanție-Returnare, cel mai mare proiect de economie circulară din România, a deschis, miercuri, cel de-al doilea centru de colectare a ambalajelor de băuturi din țară.
În acest centru lucrează 32 de persoane. Aici vor fi numărate, sortate și trimise spre reciclare doar recipientele de băuturi returnate de consumatori prin Sistemul de Garanție-Returnare, marcate cu cod de bare specific și logo-ul „Ambalaj cu garanție”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul