Marți, la sediul Instituției Prefectului Județul Alba a organizat s-a desfășurat ședința membrilor echipei interinstituționale pentru realizarea obiectivelor propuse în Planul Teritorial Comun de Acțiune care urmărește creșterea gradului de siguranță a elevilor și a personalului didactic și prevenirea delincvenței juvenile în incinta și în zonele adiacente unităților de învățământ preuniversitar.
La ședință au fost abordate mai multe teme, precum: dezvoltarea capacității instituționale pentru creșterea gradului de siguranță în unitățile de învățământ preuniversitar și în zonele adiacente; derularea de activități pentru menținerea climatului de siguranță în unitățile de învățământ preuniversitar și în zonele adiacente; monitorizarea modului în care este realizată siguranța școlară; însușirea și aplicarea, de către personalul cu atribuții pe linia siguranței în mediul școlar, a reglementărilor de intervenție în unitățile de învățământ preuniversitar și în zonele adiacente; constituirea unei baze de date referitoare la infrastructura de siguranța școlară din unitățile de învățământ preuniversitar, în scopul corelării datelor diseminate la nivel interinstituțional.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul