Inspectoratul Școlar Județean Brăila informează că la Simularea Examenului de Evaluare Națională pentru elevii clasei a VIII-a în județul Brăila au fost înscriși 2532 elevi.
La proba de Limba și literatura română au fost prezenți 2158 elevi. iar 374 elevi au absentat. La proba de Matematică au fost prezenți 2141 elevi și absenți 391. Niciun elev nu a fost eliminat din examen.
În județul Brăila, au fost organizate 68 centre de examen (30 în mediul urban și 38 în mediul rural), cu 245 profesori asistenți (supraveghetori) înscriși. Profesori evaluatori la limba română înscriși: 88. Profesori evaluatori la matematică: 76. Nr. scanere distribuite în centrele de examen: 165…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul