Primăriile din Caraș-Severin și Consiliul Județean pierd finanțări europene importante, pentru că nu au finalizat la termen sau chiar au ratat proiecte de dezvoltare.
Prefectul Ioan Dragomir a vorbit deschis marți despre investițiile cu finanțare europeană derulate la nivelul județului de primăriile cărășene, precizând că a avut nenumărate discuții cu edilii pe această temă, pe care i-a atenționat că riscă să dea înapoi banii veniți de la Bruxelles dacă nu-și fac treaba și nu-și finalizează la timp proiectele. Ba chiar, Dragomir spune că atenționările sale nu au fost privite cu ochi buni de unii dintre primari, fiind făcut „mincinos” și „neștiutor”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul