Ne place sau nu, cifrele reale bat prezentările frumos ambalate politic. Cel puțin în cazul programului Capitală Culturală Europeană 2023, micul oraș Veszprem din Ungaria a avut mai mulți vizitatori și mai multe eveniment consistente decât Timișoara.
Și, cel mai important, au impulsionat serviciile de transport dar mai ales proiectele de infrastructură socială, 71 la număr la Veszprem, în timp ce la Timișoara ne putem lăuda cel mult cu Cinema Timiș, care însă e un proiect de reabilitare ce trebuia făcut indiferent dacă orașul ar fi fost Capitală Culturală Europeană sau nu.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul