Proiectul stațiilor de autobuz din Pitești va fi finalizat la sfârșitul lunii februarie, a anunțat primarul Cristian Gentea. Edilul a declarat că au fost montate toate stațiile, iar în această perioadă se lucrează pentru finalizarea branșamentelor. De asemenea, Gentea a mai spus că vor fi înlocuite și băncile metalice, în această perioadă analizându-se trei variante.
CITEȘTE ȘI: ȘOCANT! COPIL DE 9 ANI ABANDONAT DE MAMĂ PENTRU AMANT! A TRĂIT DIN MILA VECINILOR!
„Toate stațiile au fost montate, s-au făcut branșamentele. Acum lucrează patru firme. Branșamentele vor fi gata la sfârșitul lunii februarie. Sunt și acte de vandalism. Vom pune camere și vor fi amenzi mari. Sunt venite, dar vor fi montate la sfârșit. Trebuie să așteptăm sfârșitul lunii februarie, când vor fi gata toate coloanele. Am văzut problema cu aceste bănci, am chemat constructorul, și avem trei soluții. Stațiile sunt identice cu cele de la Cluj” a declarat Gentea.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul