Președintele Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu, ne-a vorbit despre sistemul integrat de gestionare a deșeurilor, care este așteptat cu nerăbdare de foarte mulți ani și despre care a promis că va fi operațional din ianuarie 2024.
Nu am ratat ocazia de a-l întreba pe Mihai Lupu și despre alte probleme legate de deșeurile din județul Constanța, precum gropile ilegale de gunoi prezente în majoritatea localităților sau gradul foarte mic de recuperare a sumelor de la cetățeni, de către primării.
Acest material face parte din campania “Dobrogea Curată”, o inițiativă jurnalistică care scoate gunoiul de sub preș!…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul