A mai rămas foarte puțin până la vacanța de iarnă a elevilor, numită de autorități ”vacanță de schi”. Elevii se vor bucura de o săptămână liberă în luna februarie.
Important de subliniat este faptul că fiecare inspectorat școlar stabilește perioada vacanței de schi în urma consultărilor cu părinții, elevii și partenerii instituționali.
Această vacanță a fost introdusă pentru prima dată în anul școlar 2022-2023, la solicitarea patronilor de resorturi de schi și instalații de transport pe cablu, conform informațiilor obținute de Edupedu.ro.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul