Federația Română de Fotbal a stabilit astăzi, prin tragere la sorți, duelurile din barajul de promovare în Liga 3, ediția 2024/25. Jocurile rezultate se desfăşoară în sistem eliminatoriu, tur – retur, în data de 16 iunie, ora 18:00, respectiv 23 iunie, ora 17:30.
Cele 41 de județe și Bucureștiul au fost repartizate în șapte regiuni a câte șase echipe fiecare, regiuni deja cunoscute și folosite și în edițiile trecute. Acum a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea celor trei dueluri din fiecare regiune, 21 în total. Conform Hotărârii Comitetului Executiv din 29 mai 2014, promovează din Liga 4 în Liga 3, campionatul ediţiei 2024/25, cele 21 de echipe câştigătoare ale jocurilor de baraj dintre cele 42 de campioane judeţene declarate de AJF/AMFB.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul