Inspectorii sanitari din cadrul Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Botoşani au îndatorirea de a verifica periodic calitatea apei furnizate pentru cetăţenii din judeţ.
Aceste acţiuni tematice de colectare a probelor au scopul de a proteja consumatorii, prevenind potenţiale epidemii sau infecţii cu diverse bacterii care se regăsesc în sursele de apă pentru consum.
Gabriela Ioniţă, purtător de cuvânt în cadrul DSP Botoşani.
Obligaţiile inspectorilor sanitari sunt şi pentru protejarea oamenilor şi copiilor din instituţile publice, cum ar fi şcolile sau spitalele.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul