Călin Dedu, fiul managerului de la Corona Brasov, are planuri mari la EHF EURO 2024: „Mergem să ne batem și să arătăm ce putem”
Pivotul echipei naţionale de handbal masculin a României, Călin Dedu (21 de ani) , a declarat înaintea startului Campionatului European – EHF EURO 2024 din Germania (10-28 ianuarie), că el şi colegii săi sunt pregătiţi să lupte şi să arate ce pot la turneul final. „La Campionatul European mergem să ne batem, aşa cum facem de fiecare dată, vrem să arătăm ce putem. Pentru mine este al patrulea an la echipa naţională şi de prima dată pot spune că am simţit mândria de a fi printre cei tineri care reprezintă ţara. Pot spune că pentru mine este un avantaj faptul că am aici acelaşi antrenor (n.r. – Xavier Pascual) ca la echipa de club. Un avantaj tactic pentru că sunt mult acţiuni, multe reguli pe care deja le lucrăm la Dinamo. Ele se lucrează şi aici, iar eu pot veni la naţională cu un mic plus”, a afirmat Dedu (Dinamo București) în interviul publicat pe pagina oficială de Facebook a Federaţiei Române de Handbal.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul