2024. Vom vota și dăm de dracu’?
Anul 2023 a fost un an la fel de prost ca guvernarea. Avem războaie în Ucraina și Israel, dar cel mai crâncen război se poartă în România, unde Guvernul s-a năpustit asupra întreprinzătorilor privați, în speranța că va putea conserva pensiile speciale și privilegiile propriei clientele.
S-a trecut de la faza cu tunderea microîntreprinderilor la belirea lor, lucru remarcat de Comisia Europeană și Fondul Monetar Internațional, care, văzând politica fiscală din România, au conchis: „Fraților, ați belit-o!”. Și încă repetat, căci 2024 e un an cu multiple scrutinuri...…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul