Un bărbat, în vârstă de 53 de ani, din satul Cucorăni, comuna Mihai Eminescu, a suferit arsuri după ce a încercat să aprindă focul cu diluant sau benzină. Martoră la eveniment, soția acestuia a sunat după ajutor.
La caz a ajuns, în cel mai scurt timp, echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD. Cadrele medicale au constatat că bărbatul prezenta arsuri pe față și piept și au decis să fie transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Pentru evitarea unor astfel de evenimente vă recomandăm să nu aprindeți focul cu benzină, gaz, motorină sau diluant! Vă puneți viața în pericol, dar și lucrurile pentru care ați muncit de-a lungul timpului.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul