Cei mai mulți bani din bugetul pentru anul în curs al Primăriei Caransebeș s-au canalizat către unitățile de învățământ din municipiu și către Spitalul Municipal de Urgență.
Primarul Felix Borcean a prezentat planul de acțiune al municipalității în 2024 și a explicat cum a împărțit bugetul, susținând că pentru el și angajații instituției e un an ca oricare altul, chiar dacă în toamnă sunt alegeri.
Edilul-șef primește foarte multe critici legate de parcările cu taxă din Caransebeș, motiv pentru care le reamintește gugulanilor că acestea au existat încă dinaintea primului său mandat. „Era ceva de formă, o biată femeie alerga după fiecare șofer să-l taxeze cu un leu. Acum 8-10 ani se întâmpla asta. Eu nu am făcut decât să modernizez și să extind, treptat, numărul de parcări cu plată, pe măsură ce numărul de mașini în oraș a crescut (s-a dublat în ultimii 10 ani). Acum avem parcometre, care vor fi și ele înlocuite, treptat, de plata cu sms și o aplicație de telefon mobil.”, a spus Borcean, amintind totodată de abonamentele care oferă reduceri substanțiale, sub 2 lei pe zi/autovehicul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul