UTA a făcut „dubla” și în echipa etapei LPF. Adică formația arădeană dă jucători în formația ideală a săptămânii pentru a doua oară la rând și, mai mult, față de confruntarea cu Sepsi când l-a avut acolo doar pe Diego Rodrigues, după succesul de pe „Cluj Arena”, 3-1 cu U., trimite doi fotbaliști. Este vorba despre fundașul Alexandru Benga și mijlocașul ofensiv Eric Johana Omondi.
”Căpitanul arădenilor a fost ca un zid în faţa adversarilor. Şi-a condus echipa spre un nou succes” – e motovația LPF în cazul nominalizării lui Benga, în timp ce în cazul kenyanului lucrurile sunt și mai limpezi: ”A fost jucătorul care a făcut diferenţa în duelul cu Universitatea Cluj, în care a înscris de două ori şi a oferit o pasă decisivă”. Semn că în raportul de arbitraj, autorul golului cu numărul trei al arădenilor a fost trecut tot Omondi, deși pare o ușoară atingere a balonului de către Fabry înainte ca mingea să intre în colțul din stânga lui Iliev.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul