• zilele trecute, când afară erau temperaturi cu plus la Brăila, panoul de afișaj de la intersecția B-dului Independenței cu Calea Călărașilor indica o temperatură polară, de minus 36 grade Celsius • rolul acestui panou este să afișeze în timp real indicii de poluare colectați de cele cinci stații de monitorizare montate în municipiu, pe un milion de euro (bani europeni) în urmă cu 15 ani • zilnic, vedem acolo că indicele de calitate a aerului se încadrează la ”Bun” sau ”Foarte bun” • de fapt, aveam să aflăm că cele cinci stații nu mai funcționează de vreo doi ani, iar informațiile afișate sunt doar niște cifre rupte complet de realitate, dovadă acea temperatură de minus 36 grade...…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul