"Cu privire la imaginile apărute în spațiul public din data de 3 februarie a.c. referitoare la abandonarea unor patrupezi în localitatea Băgara, comuna Aghireș, polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor au efectuat demersurile necesare pentru identificarea persoanei vinovate, stabilind că este vorba despre un bărbat, de 57 de ani, din Cluj-Napoca", a transmis IPJ Cluj.
Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 4.000 de lei, pentru abandonul a trei căței.
"Totodată, precizăm că, potrivit aceleiași legi, rănirea cu intenție a animalelor constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoare de un an la 5 ani", au mai transmis oamenii legii.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul