Doi tineri din comuna Lechința, localitatea Chiraleș, au fost prinși de polițiști după ce au furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat din aceeași localitate. Adolescenții i-au furat omului un telefon mobil, un laptop, o consolă și un sistem audio. Prejudiciul a fost recuperat după aproximativ doi ani.
„În cadrul cercetărilor efectuate într-un dosar penal întocmit pentru furt calificat, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința au identificat doi tineri de 18, respectiv 19 ani ambii din Chiraleș, bănuiți de comiterea faptei. Prejudiciul, în valoare de aproximativ 3.000 de lei a fost recuperat integral.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul