Stiri Ziare Locale Bălu nu a avut milă de fosta echipă în amical: CSC Ghiroda și Giarmata Vii – Progresul Pecica 5-2

În virtutea relațiilor bune dintre cele două conduceri, CSC Ghiroda și Giarmata Vii și Progresul Pecica au legat un amical cu 9 zile înainte de reluarea întrecerilor din Liga a 3-a. Timișenii sunt antrenați de fostul „principal” al pecicanilor, Sorin Bălu și s-au impus cu 5-2, după ce conduceau încă de la pauză cu 3-2.

Ghiroda a condus încă din minutul 2, după reușita fostului lipovan Bulza. Trupa lui Bălu s-a dus la 2-0, Mancaș transformând un penalty acordat la un henț în careu al lui Wild. Zece minute mai târziu, Pecica a redus din avantaj, prin Borcea, care a beneficiat de pasa ideală a lui L. Bodri. Doar că după numai două minute gazdele au refăcut diferența de două goluri, prin Buțu, care a profitat de un  respins în față de Burtic. Concluzia reprizei au scris-o cei de la Progresul, prin Luca Bodri, care a urmărit un lob al lui Borcea și a marcat din apropiere.…