Patru elevi sunt răniți după ce tavanul unei clase de la școala din Alămor (județul Sibiu) s-a prăbușit. La momentul prăbușirii, în sala de clasă se aflau 4 elevi, aceștia fiind răniți ușor.
Elevii cu vârste cuprinse între 11 și 15 ani, două fete și doi băieți, sunt conștienți și acuză dureri la membrele superioare și dureri cervicale, anunță reprezentanții ISU Sibiu.
Aceștia au fost transportați la Spitalul de Pediatrie din Sibiu.
La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere, o autospecială de transport personal și victime multiple, două echipaje SMURD dintre care una cu medic și mașina medicului de urgentă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul