Duminică, 11 februarie 2024, la Muzeul Brăilei „Carol I”, din Piața Traian nr. 3, în Sala „Regele Ferdinand I, Sala Regina Maria” și Centrul Diversității Culturale, va fi organizat Trofeul „Micul Prinț” Brăila la șah rapid, ediția de iarnă 2024. Acesta se va desfășura pe două secțiuni: Turneul principal Open și Turneul copii și juniori elo < 1050 (neomologat).
Coordonator al evenimentului Trofeul „Micul Prinț” este Iulian Preda, președintele Clubului Sportiv de Șah „Micul Prinț” Brăila, iar arbitrii sunt Adrian Florea (arbitru principal) și Cosmin Dobrescu (arbitru secundar). Partenerii evenimentului din 11 februarie sunt: Șah în școală și Rompetrol, iar sponsori: Aqua Carpatica și Pizza Radu.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul