În perioada 08 – 14 februarie se va desfășura un transport cu depășiri pe traseul: Sibiu – A1 – Holdea – DN68A – A1 – DN7 - Nădlac 1 PTF.
Vehiculul transportă un utilaj. Lățimea maximă a vehiculului este 3,50 m, masa totală 20 tone, lungimea 35 m, înălțimea 4,40 m, viteza de deplasare urmând a fi adaptată condițiilor de trafic.
În conformitate cu OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depășiri este de 70 km/oră. Etapele de desfășurare ale transportului sunt stabilite de poliția rutieră. Vehiculul va fi însoțit de autovehicule de însoțire autorizate și de echipaje ale poliției rutiere.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul