Miercuri, 24 ianuarie, începând cu ora 16, Muzeul Național al Banatului îi așteaptă pe cei interesați de fascinantele povești ale trecutului în mansarda B1 a Bastionul Maria Theresia pentru o experiență unică: o prezentare interactivă de arme care au modelat cursul istoriei României.
„«Arme care au făurit România» este titlul expoziției noastre inedite, unde Cosmin Pop, cunoscut și sub numele de «Fiare din Beci», vă va prezenta impresionanta sa colecție.
Veți avea ocazia să explorați îndeaproape replici exacte ale armelor folosite de-a lungul secolelor, de la cosoare și falxuri dacice, până la spadele mărețe ale lui Ștefan cel Mare și Constantin Brâncoveanu, toate realizate cu măiestrie în forja meșterului.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul