ARAD. Aradul încearcă să atragă tot mai multă forță de muncă, nevoile angajatorilor fiind în creștere, asta și datorită dezvoltării de noi capacități de producție și atragerii de noi investiții. Totuși, forța de muncă este greu de găsit, companiile fiind nevoite să „importe” angajați chiar și de pe alte continente. Conform datelor statistice oficiale, la începutul acestui an județul Arad avea un efectiv total de 133.895 salariați, în creștere față de ianuarie 2022 când numărul total de salariați era de 132.029. Mai departe, în acest an, numărul salariaților a crescut lună de lună, astfel că a ajuns ca în luna septembrie, ultima raportată oficial până acum, numărul salariaților să fie mai mare cu 1.519.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul