Stiri Ziare Locale Arădeanul Melniciuc, marcator în victoria României U19, 4-2 cu Progresul Spartac. Utistul Iurasciuc a evoluat 60 de minute

Acțiunea de selecție pentru naționala U19 desfășurată în această perioadă s-a încheiat astăzi cu partida amicală împotriva formației din Liga a II-a Progresul Spartac. Meciul, ce a avut loc la Centrul Național de Fotbal Buftea, s-a întins pe durata a trei reprize, primele două de 45 de minute, iar a treia de 30 de minute, perioadă în care selecționerul Adrian Dulcea a folosit toți jucătorii convocați. Scorul final a fost 4-2 pentru „tricolori”, golurile României fiind reușite de Alexandru Ionică, cu un hat-trick, și arădeanul Alexandru Melniciuc. Atacantul împrumutat de Universitatea Craiova la CS Tunari a evoluat în prima repriză și pe finalul partidei, iar celălalt fotbalist arădean convocat, fundașul UTA-ei, Darius Iurasciuc, a jucat în repriza a doua și în ultimele 15 minute.…