Parchetul de pe lângă Judecătoria Constanţa a anunțat că 22 de persoane au fost trimise în judecată pentru furt calificat în formă continuată.
Acestea au sustras din vagoanele trenurilor de marfă garate în portul Constanţa aproape 80 tone de cereale şi cărbune.
”În perioada iulie-octombrie 2023, atât ziua, cât şi pe timpul nopţii, cu o frecvenţă aproape zilnică, inculpaţii O.M., C.T. şi O.I. au sustras cereale şi cărbune din vagoanele garate în triajul portului Constanţa, prin forţarea sigiliilor de siguranţă şi deschiderea trapelor de descărcare, mărfuri pe care le-au ambalat în saci şi le-au ascuns pe platformele vagoanelor, pentru a le transporta în afara portului.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul