Angajați de la RIAL Brașov – protest în fața Primăriei.
Circa 20 de lucrători de la RIAL Brașov au declanșat un conflict spontan de muncă în această dimineață. Ei s-au deplasat, pentru a protesta, în fața Primăriei Brașov. Oamenii, care cer demisia directorului, susțin că nu și-au primit o serie de drepturi salariale, temându-se și de faptul că-și pot pierde joburile.
„Dumneaei (directorul societății – n.r.), într-un document pe care l-a remis Consiliul Local domnului primar, a scris undeva că și-a achitat datoriile față de toți angajații, respectiv plătind primele de vacanță, prime de Crăciun, prime de Paște ș.a.m.d., conform contractului colectiv de muncă. E lucru total neadevărat, deoarece primele de Crăciun n-au fost achitate, iar primele de vacanță de la 17 colegi, din câte știm noi, nu au fost achitate”, a declarat președintele Sindicatului Liber al Salariaților RIAL, Constantin Mugurel Vladu, pentru Radio România Brașov.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul