O lebădă din Parcul IOR a fost găsită fără viață în decursul zilei de miercuri, 7 februarie. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului pentru a scoate pasărea din lac.
Lebedele din Parcul IOR sunt printre cele mai iubite păsări din București. Primăvara, vara sau în orice zi mai însorită, bucureșteni și turiști se bucură de prezența lor de pe malul lacului. Și, totodată, sunt printre cele mai fotografiate.
De aproximativ două săptămâni, oamenii au sesizat ceva în neregulă cu una dintre lebede, care, au spus aceștia, ar fi un pui. Acesta stătea nemișcat, părea bolnav, cu capul în jos, separat de celelalte păsări.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul