Alba se află pe locul 5 în topul județelor cu cele mai mari tarife pentru serviciile de canalizare, de aproape 7,9 lei/mc, se arată într-un comunicat transmis, vineri, Agerpres, de către organizația Alba a Partidului Social Democrat (PSD), care acuză liberalii de acest lucru.
„Județul Alba se află pe locul 5 în topul celor mai mari tarife pentru serviciile de canalizare din România. Astfel, plătim foarte mult pentru apa potabilă, dar și mai mult pentru apa uzată. (…). Canalizarea te lasă fără bani întrucât Ion Dumitrel, președintele CJ și al PNL Alba, Ştefan Bardan, șeful Apa CTTA Alba, pus de PNL, respectiv Dorin Nistor, președintele ADI APA Alba, primar PNL din Sebeș, factori decidenți pe această temă, au crescut încă o dată, de la 1 ianuarie 2024, tarifele la apă și canalizare, după ce ultima scumpire a acestora se produsese cu doar câteva luni în urmă (în septembrie 2023)”, susține secretarul executiv al PSD Alba, subprefectul Corneliu Mureșan.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul