În municipiu, în cadrul unei acțiuni desfășurate pe parcursul a două ore, de polițiștii Biroului Rutier, ai Biroului de Ordine Publică, secțiile urbane și rurale de poliție, au fost legitimate 62 de persoane și verificate 51 de vehicule.
Polițiștii au aplicat 44 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 20.400 de lei, dintre care 12 pentru utilizarea telefonului mobil în timpul condusului.
28 de persoane au fost testate au cu paratele alcooltest și DrugTest, fiind depistat pe calea Radnei, în timp ce conducea sub influența alcoolului (0,44 mg./l alcool pur în aerul expirat), un arădean de 39 de ani. Bărbatului i-a fost întocmit dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului, acesta fiind sancționat și pentru depășirea vitezei legale (71 km./h. în localitate).…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul