Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au desfășurat în perioada 19 – 21 ianuarie acțiuni pentru monitorizarea traficului rutier, depistarea conducătorilor auto care încalcă normele de circulație și pentru menținerea siguranței rutiere pe drumurile publice.
Astfel, în cadrul activităților desfășurate, polițiștii rutieri sălăjeni au verificat 542 de autoturisme și au legitimat 649 de persoane. Totodată, au fost efectuate peste 200 de testări pentru depistarea consumului de alcool sau substanțe psihoactive.
În cadrul acțiunilor, polițiștii rutieri au aplicat 276 de sancțiuni contravenționale, cu amenzi în valoare totală de 73.662 de lei. Au fost reținute 18 permise de conducere și un certificat de înmatriculare.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul