Siguranța școlară este o prioritate la nivelul Inspectoratului de Poliție Județean Brăila context în care, Poliția Orașului Ianca, Făurei și Însurăței au acționat ieri, în intervalul orar 07:30-12:00, în incinta și zona adiacentă unităților de învățământ, pe linia respectării prevederilor legale în vigoare, pentru menținerea unui climat de siguranță publică în proximitatea unităților de învățământ.
Polițiștii au legitimat 48 de persoane și au verificat 8 microbuze de transport școlar, șoferii acestora fiind testați cu aparatul etilotest.
De asemenea, vizați au fost și elevii care absentează de la cursuri, verificarea responsabililor unităților de alimentație publică din zona unităților de învățământ.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul