În această dimineață, în jurul orei 08.00, a avut loc un eveniment rutier produs pe DN 7C, Merișani, în care au fost implicate două mașini și o autoutilitară. Au intervenit pompierii cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al ambulanței județene.
În urma producerii accidentului, au rezultat patru victime, evaluate de echipajele medicale.
Paramedicii SMURD au preluat și transportat la spital doi bărbați.
A fost vorba despre o victimă de aproximativ 43 de ani, care prezenta contuzie la umăr și o persoană în vârstă de aproximativ 30 de ani, care prezenta un traumatism cranio-cerebral. Pompierii au asigurat măsuri PSI...…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul