Acest demers a fost întârziat până acum din cauza normelor legislative. „În cadrul ședinței ordinare a CJ din data de 31.01.2024 s-a aprobat valoarea unitară medie la nivel național de 0,37 lei/km aferentă sumei forfetare lunare. Valoarea a fost stabilită și avizată de Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice. Cum am primit răspunsul am și introdus proiectul pe ordinea de zi, tocmai pentru a urgenta lucrurile, iar elevii și transportatorii să-și poată recupera banii, sperăm inclusiv retroactiv”, a declarat Marius Nicolaescu, vicepreședinte Consiliul Județean Argeș. Decontarea sumelor forfetare se face de către Ministerul Educației, prin Inspectoratele Școlare și școli.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul