Încă de miercuri, 7 februaruarie, în intravilanul localității Nădrag, se intervine pentru a opri eroziunile apărute pe diverse tronsoane pe malul râului Nădrag. Eroziunile au fost provocate în timp de variațiile nivelului apei, curent și gheață, anunță Administrația Bazinală de Apă Banat (ABA Banat).
”Colegii din cadrul SGA Timiș intervin, cu utilajele din dotare, pe malul drept al râului Nădrag. Vor fi realizate consolidări de mal cu prism de anrocamente din piatră brută. Sectoarele pe care se intervine au o lungime totală de circa 100 m.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul