Ziua Mondială a Pompării de la Sân a fost creată pentru a se recunoaște timpul, efortul și dedicarea pe care le necesită pomparea laptelui de la sân. Dedicată mamelor care reușesc să facă asta, ziua este marcată an de an pe 27 ianuarie.
Femeile însărcinate aleg dacă să-și hrănească bebelușul cu lapte de vacă modificat în acest scop sau cu laptele de la sânul lor. Există multe motive pentru care este aleasă a doua varianta. O opțiune mai sănătoasă, hrănirea copilașilor de la sân este, totodată, o cale minunată prin care mamele se conectează cu aceștia. Pentru multe mame, hrănitul de la sân este mai ieftin și o opțiune mai convenabilă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul